Skip to content

Narrow screen resolution Wide screen resolution Increase font size Decrease font size Default font size default color green color orange color
Anasayfa arrow İlköğretim arrow Bilge Çağı
Bilge Çağı Yazdır E-posta

BİLGE ÇAĞI

 

 

       21. yüzyıl için: "Bilgi çağı", "Bilgisayar Çağı", "Bilişim çağı" gibi tanımlar yapılıyor. Bilgisayarla bilgiye en kısa yoldan ulaşıldığı, bilginin paylaşıldığı, küreselleşmenin geçekleştiği çağ. 20. yüzyılda " Uzay çağı",  19.yüzyılda "Sanayileşme çağı" insanları ve insanlığı mutluluğa kavuşturamadığı gibi, bilgi çağı da bunu başaramadı, başaramaz; çünkü bilgi  henüz eğitimde, ekonomide, siyasette, kültürde, sanatta, her alanda bir silah  olarak kullanılmaktadır. Bundan dolayı da dünyanın bir çok yerinde hala  silahlar patlatılıyor, topraklar kanla sulanıyor. İnsanların ve insanlığın mutluluğu için "BİLGE ÇAĞI" nı başlatmalıyız.


        Bilge: "Bilgisini kendisi ve başkaları için en yararlı biçimde kullanabilen kişi" demektir. İnsanların "Bilge kişi" olmak için çalıştığı; bilgiyi  kendisinin, ailesinin, çevresinin ülkesinin, ve tüm insanlığın mutluluğu için bir üretim kaynağı olarak kullandığı bir çağ. Silahlarla tohum atılan,  füzelerle dünya turu yapılan, savaş gemileriyle balığa çıkılan, tanklarla tarlaların sürüldüğü, savaş uçaklarının ulaşımda kullanıldığı, doğanın  korunduğu, her yerde sevgi, barış ve bilge çiçeklerinin açtığı bir çağ. BİLGE ÇAĞI.


BİLGE OKULLARININ sayısını arttırarak varacağız BİLGE ÇAĞI'na.KURUCU MÜDÜR
HAMiT TURNA

 

Atatürk

 


Top